Rolety rzymskie firanowe

Rolety rzymskie to aktualnie jeden  z popularniejszych trendów wnętrzarskich jeśli chodzi o aranżację okien.  Podczas składania rolet, na materiale tworzą się dekoracyjne, eleganckie plisy. W ten sposób rolety rzymskie łączą w sobie dekoracyjny wygląd,  przytulność tkaniny  oraz praktyczne zalety tradycyjnych rolet.  Dzięki temu, ze rolety rzymskie można wykonać z niemal wszystkich rodzajów tkanin, zarówno zasłonowych jak i firanowych jest to rozwiązanie idealne do niemal wszystkich pomieszczeń w domu. I do sypialni, którą zazwyczaj  lubimy zaciemniać i zasłaniać , i do pomieszczeń dziennych, gdzie najlepiej sprawdzą się lekkie aranżacje.

Rolety rzymskie firanowe – połączenie lekkości i funkcjonalności

Rolety rzymskie firanowe, to rolety wykonane z lekkich firanowych tkanin np. z woalu, organtyny – sprawdź: https://lestore.pl/sklep/rolety-rzymskie/rolety-rzymskie-firankowe. Wybór dostępnych materiałów jest ogromny. Szeroka kolekcja tkanin dekoracyjnych, sprawi, że każdy znajdzie odpowiednią do swojego wnętrza i wybranej aranżacji. Wybierając tkaninę należy pamiętać o funkcjonalności danego pomieszczenia.  Kolor i design mają podkreślać charakter wnętrza. W zależności od tego na jaką się zdecydujemy, możemy nadać wnętrzu bardziej nowoczesny, lub romantyczny klimat. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne może być doskonałą podstawą aranżacji wnętrz w różnych stylach.

Półprzezroczyste, lekkie tkaniny firanowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach dziennych. Gdzie dzięki nim w zależności od potrzeb i preferencji będziemy mogli regulować ilość światła i widok z okna. Odsłonić okno, lub ochronić się przed promieniami słońca i zachować komfort prywatności.

Lekkie przepuszczające światło i transparentne tkaniny pomagają ocieplić wnętrze, nadadzą przytulny klimat. Transparentne tkaniny, wprowadzają do wnętrza spokój i  harmonię.

Praktyczne funkcje rolet firanowych

Odpowiednio dobrana i wyeksponowana firanowa roleta rzymska może być jednym z głównych elementów dekoracyjnych wnętrza. Taka aranżacja okna doskonale zastąpi tradycyjną firankę, czy zasłony. Mając w sobie ogromne walory dekoracyjne, będzie jednocześnie będzie wyjątkowo praktyczna. Są łatwe w utrzymaniu czystości, można je z powodzeniem prać według specyfikacji danej tkaniny. Nie bez znaczenia jest fakt, ze do uszycia rolety rzymskiej, wykorzystuje się o połowę mniej materiału niż przy tradycyjnych firankach lub zasłonach.

Na rynku dostępne są różne modele rolet firanowych. Różnią się od siebie designem oraz sposobem montażu. Można nimi sterować ręcznie, przy pomocy tradycyjnego mechanizmu łańcuszkowego lub automatycznie, podłączając ją do systemu elektroniki domowej. Istotną zaletą takiego rozwiązania jest to, ze rolety można zatrzymać  na dowolnej wysokości, w wybranym położeniu. Odległość tkaniny od okna jest  zazwyczaj niewielka, wynosi ok 4 cm, dzięki temu takie rozwiązanie nie zmniejsza pomieszczenia,  pozwala zaoszczędzić powierzchnię, co jest szczególnie istotne w mniejszych pokojach. Kolejna praktyczna cecha, to fakt iż taka roleta idealnie nadaje się do dekoracji okien, pod którymi zamontowane są grzejniki. W sezonie grzewczym, jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Możesz również polubić…