Stoliki kawowe w stylu loft – skąd się wzięły?

Stoliki kawowe stylu loft zagościły w naszych salonach i stały się, nieodzownymi towarzyszami. Stawiamy na nich nie tylko filiżanki z herbatą czy kawą, ale także piloty, telefony komórkowe czy laptopy. Mogą skutecznie ozdobić każde pomieszczenie i nadać mu klimatu Jednak przy ich wyborze należy przestrzegać kilku zasad. Które?

stoliki kawowe loft

Skąd wziął się styl loft?

Styl loftowy narodził się w Ameryce w latach 40. W tym czasie zaczęto wykorzystywać tereny fabryk, fabryk, magazynów. Baza przemysłowa wpłynęła na wystrój i stała się jego główną cechą charakterystyczną. Różne elementy, takie jak rury, wentylacja, podpory do ścian i sufitów nie są ukryte, ale zamiast tego są pokazywane na widoku. 

Stoliki kawowe  loft powinny być:

  • praktyczny;
  • minimalny lub całkowity brak elementów dekoracyjnych;
  • Naturalny;
  • funkcjonalny;
  • ergonomiczny;
  • komfortowy;
  • zwięzły i powściągliwy.

Więcej na temat stolików kawowych w stylu loft możesz dowiedzieć się na sfmeble.pl

Gdzie można zakupić stoliki kawowe w stylu loft? 

Ze względu na popularność tego dekoracyjnego trendu sklepy meblowe oferują szeroki wybór stolików kawowych. Modele różnią się kolorem, rozmiarem, materiałami i innymi parametrami. To, co wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od preferencji a wybór na rynku jest całkiem spory.. Niektórzy rzemieślnicy wykonują meble własnymi rękami lub korzystają z usługi „na zamówienie”. W pokoju urządzonym w stylu loftowym świetnie zaprezentuje się stół wykonany z drewnianych palet. To praktyczne, oryginalne, stylowe i jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie. Będziesz potrzebował około 2-3 palet na jeden stół. 

Model ten cechuje niezawodność, praktyczność i funkcjonalność. Dzięki konstrukcji palet wewnątrz stołu powstają półki. Zdecydowanie, nadaje się do przechowywania książek, czasopism, biżuterii, ubrań i innych przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Meble tego typu, można zamówić lub znaleźć w katalogu dużej hurtowni meblowej. Wybór jest naprawdę ogromny i stolik można dostać  różnych wymiarach. Kolor produktu może być również bardzo różny: od jasnoszarego przez biały do ciemnobrązowego i czarnego. 

Możesz również polubić…