Umywalka wpuszczana w blat – zalety i wady

Jaki jest zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia każdej łazienki? Wiele osób może powiedzieć, że muszla klozetowa, prysznic czy też lustro — są to rzeczy oczywiście bardzo ważne, lecz nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby w łazience znajdowała się umywalka. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten element wzbudza tak wiele kontrowersji wśród domowników podczas jego wybierania. Przykładowo nadal sporo osób ma wątpliwości, czy powinno się kupować taki wynalazek jak wpuszczaną w blat umywalkę. Jakie są jej cechy użytkowe?

Najważniejsze zalety

Od czego więc należy rozpocząć analizę umywalki wpuszczanej w blat? Oczywiście najważniejsze dla wielu osób są zalety, którymi dane rozwiązanie się charakteryzuje.
Nie da się ukryć, że w przypadku takiej umywalki największą korzyścią jest to, że zajmuje ona naprawdę niewiele miejsca w łazience. Dzięki temu, że wpuszczona jest ona w blat, poniżej niej obecna jest także szafeczka, w której umieścić można niewielką przestrzeń gospodarczą. Pozwala to rewelacyjnie zagospodarować to miejsce.
Kolejną bardzo dużą korzyścią płynącą z posiadania takiej umywalki, jest ograniczenie chlapania wodą po łazience. Taka umywalka (zobacz tutaj) sprawia, że woda nie wydostaje się poza nią i nie chlapie np. na blat. Dzięki temu może on być wykonany nawet z materiałów normalnie bardzo wrażliwych na działanie wilgoci.
Na sam koniec trzeba jeszcze zauważyć, że taka umywalka niezwykle ładnie się prezentuje. Nie tylko sama jej konstrukcja przykuwa wzrok, lecz warto nadmienić, że dzięki wpuszczeniu jej w blat, wszystkie przyłącza schowane są w szafce pod blatem.

Czy tego typu umywalka wpuszczana w blat ma jakieś wady?

Rzecz jasna nie można skupiać się tylko i wyłącznie na korzyściach, które płyną z posiadania takiej umywalki bez zwracania uwagi na je minusy. Jakie są zatem wady takiego rozwiązania?
Przede wszystkim wady dotyczą tego, jak wyglądać będzie organizacja przestrzeni pod umywalką. Z powodu obecnych tam przyłączy niemożliwe jest umieszczeni bezpośrednio pod nią szuflady, co dość poważnie ogranicza ilość miejsca do zagospodarowania.

Możesz również polubić…