Ościeżnica regulowana – jaka będzie dobrym wyborem?

W obecnych czasach bardzo chętnie wybierana jest ościeżnica regulowana w wersji przylgowej. Takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne i funkcjonalne. Drzwi umieszczony na takiej ościeżnicy powinny prezentować się bardzo pięknie. Warto zaznaczyć, że dzięki ościeżnicy regulowanej bez problemu można zmieniać jej rozmiar. Możliwe jest dopasowanie ościeżnicy do danego typu wnętrza.

Ościeżnica regulowana – czy warto ją zakupić?

Wymagające osoby oraz takie, które cenią sobie minimalizm, nierzadko wybierają ościeżnicę regulowaną w wersji bezprzylgowej dostępnej np. na stronie GoldDoor.pl. Dzięki niej można stworzyć komplet z drzwiami takiego samego rodzaju. Niestety jest to rozwiązanie trochę droższe od klasycznej wersji z przylgą, jednakże powinno zagwarantować bardzo ciekawe walory estetyczne. Dzięki niej skrzydło zostanie odpowiednio zlicowane z ościeżnicą – stworzona zostanie jednolita powierzchnia. W taki sposób można zamieścić bardzo eleganckie drzwi. Powinny one zachwycić nie tylko domowników, ale również gości w naszym mieszkaniu. Warto zaznaczyć, że w drzwiach bezprzylgowych takiego rodzaju stosowany jest zamek magnetyczny i tzw. ukryte zawiasy dopełniające dyskretny i subtelny wygląd całej aranżacji.

ościeżnica regulowana

Jaka ościeżnica będzie najlepsza?

Żeby ościeżnica wyglądała dobrze, należy najpierw dopasować właściwy jej rozmiar. Żeby to zrobić musimy zmierzyć grubość muru w najszerszym jego miejscu. Kolejnym zadaniem jest wybranie zakresu regulacji. Standardowa długość ścian wynosi 26,5 centymetrów. Do takiej ściany powinno wybrać się ościeżnicę z zakresu 260-280 mm. Warto zaznaczyć, że na polskim rynku można kupić różne zakresy regulacji. Z tego powodu bardzo łatwo będzie dopasować właściwy produkt dla swojej osoby. Ościeżnicę regulowaną najlepiej będzie zakupić od sprawdzonego i renomowanego producenta, bowiem liczy się jakość.

Możesz również polubić…