Wąska szafka na buty – o czym myśleć przed wyborem?

Zakup wąskiej szafki na buty to poważna decyzja. Trzeba wziąć pod uwagę sporo różnych aspektów. Warto jest przyjrzeć się im jeszcze przed zakupem. O czym trzeba pomyśleć?

Sposób montażu

wąska szafka na buty

Nie każda wąska szafka na buty, którą znajdziesz na gornapolka.com musi stać na podłodze. Dużym zainteresowaniem cieszą się modne szafki wiszące. Są one ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach. Takie szafki ułatwiają posprzątanie pod nimi i równocześnie prezentują się wyjątkowo oryginalnie. Alternatywą dla nich są szafki, które ustawia się bezpośrednio na podłodze. Ich dno warto zabezpieczyć przy pomocy filcowych podkładek. Dzięki nim szafka nie zniszczy podłogi nawet jeśli będzie przesuwana po niej.

Ilość półek

Szafki różnią się od siebie ilością półek, a ona z kolei wpływa na to, ile par butów zmieści się w meblu. Im jest ich więcej, tym więcej obuwia może być w szafce. Czasami półki są dzielone na pół, tak by w środku mieściły się dwa rzędy butów. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, wąska szafka ma dużo większą pojemność, niż mogłoby się wydawać to na pierwszy rzut oka.

Kolor

Bardzo ważny jest kolor mebla. Powinien on być dopasowany do aranżacji wnętrza. Szczególnie modne w ostatnich sezonach są meble białe, szare oraz w kolorze dębu sonoma. Oprócz tego dostępne są też klasyczne kolory w odcieniach naturalnego drewna oraz czerni. Duża gama kolorów pozwala na znalezienie odpowiedniego odcienia do każdego wnętrza. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię i rozejrzeć się w najbliższych lub internetowych sklepach meblowych.

Możesz również polubić…