4 najlepsze zastosowania farb do betonu

Farba do betonu musi mieć specjalne właściwości ochronne, a także cechować się znaczną trwałością, gdyż najczęściej wykorzystuje się ją do pomalowania powierzchni znajdujących się na zewnątrz. Dlatego też farby tego typu są najczęściej produktami akrylowo- silikonowymi, o dużej odporności na ścieranie. Jak jednak można je ciekawie wykorzystać?

1. Pokrywanie farbą ogrodzeń betonowych

Ogrodzenia betonowe to jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania prywatnego terenu. Wyróżnia się ono bowiem znaczną grubością i trwałością- jest przecież wykonane z betonu. Nie musi to jednak oznaczać, że ogrodzenie powinno być nudne. Pomalowanie go za pomocą specjalistycznej farby na ciekawy kolor pasujący do wykończenia domu z pewnością zwróci uwagę.

2. Imitacja kamiennych podłoży

Jeśli już o ogrodzeniu mowa, to pomalowanie betonowego muru o nierównej powierzchni na brązowy lub szary kolor może przeistoczyć go w prawdziwą kamienną bramę.

3. Wykorzystanie farby do betonu do wykończenia domu

Farba do betonu świetnie sprawdzi się także w roli produktu, za pomocą którego wykończy się elewację. Duża gama kolorystyczna produktów tego typu pozwala na szeroki wybór.

4. Malowanie posadzek betonowych

Betonowa posadzka, jaka występuje prawie w każdej piwnicy, może zostać pokryta neutralnymi albo wyraźnymi kolorami. Farby przeznaczone do betonu nadadzą tej powierzchni także dodatkowych właściwości ochronnych.

Możesz również polubić…