Podłoga w łazience – jakie płytki wybrać?

stylowa podłoga w łazience

Podłoga w łazience musi być trwała, odporna na wilgoć, powinna być również odporna na uszkodzenia mechaniczne. Obecnie wybór płytek podłogowych jest duży, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jakie parametry należy mieć na uwadze?

Wybierając płytki łazienkowe na podłogę, warto sprawdzić ich antypoślizgowość, twardość oraz ścieralność. To bardzo ważne parametry, które gwarantują długie lata użytkowania oraz co ważniejsze bezpieczeństwo. Obecnie nie musimy ograniczać się do standardowych płytek, ponieważ wybór jest ogromny. Dobrze sprawdzają się na przykład płytki drewnopodobne, które charakteryzuje duża trwałość, są odporne na wodę, uszkodzenia oraz zarysowania. Takie płytki nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądać, jak nowe. Ciekawym rozwiązaniem są płytki imitujące beton, one również odznaczają się bardzo dobrymi parametrami, są solidne, trwałe i trudno je uszkodzić.

Ceramika limone

Wśród płytek podłogowych na uwagę zasługuje ceramika limone, to dobry producent, który oferuje produkty naprawdę dobre jakościowo, równocześnie w przystępnej cenie. Wybór płytek mają bardzo duży, także każdy powinien być w stanie dopasować je do swoich potrzeb oraz upodobań. Najlepiej decydować się na płytki od renomowanych producentów, nawet, jak są droższe, dzięki temu można mieć pewność, że posłużą na lata i będą wyglądać nadal jak nowe.

Dopasuj płytki do wnętrza

Płytki muszą być dopasowane do aranżacji łazienki. Jeżeli pomieszczenie jest małe, najlepiej stawiać na ceramikę limone jednobarwną – którą znajdziesz w Banyo.pl, dzięki temu można będzie optycznie powiększyć przestrzeń. Bardzo ważne jest to, żeby nie rozdzielać pomieszczenie za pomocą fug w innym kolorze, ściany i podłogowa powinny stanowić całość. Płytki ozdabiane kwiatowymi motywami odchodzą w niepamięć, warto stawiać na klasyczne, proste rozwiązania.

Możesz również polubić…