Czy stół rozkładany to dobry pomysł? Jak wybrać najlepszy?

Zakup mebli to zazwyczaj decyzja na wiele lat. Dlatego warto dogłębnie przemyśleć wybór i wziąć pod uwagę wszystkie możliwe kwestie. Meblem, który znaleźć można niemal w każdym domu, jest stół. To przy nim jada się posiłki, a także przyjmuje gości. A co zrobić, gdy w mieszkaniu nie ma miejsca na duży mebel? Rozwiązaniem może okazać się stół rozkładany. Czy to dobry pomysł? Jak wybrać najlepszy stół? 

Dlaczego warto postawić na stół rozkładany?

Duży stół, przy którym może usiąść cała rodzina i wspólnie zjeść posiłek to dla wielu rodzin rzecz niezbędna. Niestety czasem w mieszkaniu lub domu nie ma miejsca, aby ustawić wymarzony mebel. W takiej sytuacji stół rozkładany to idealne rozwiązanie. 

Przecież nie zawsze potrzebna jest pełna powierzchnia, jaką oferuje duży stół. W ciągu dnia raczej nie korzysta się z tego mebla. Dlatego opcja rozkładana to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Osoby, które nie dysponują dużą przestrzenią w jadalni, kuchni czy salonie mogą bez problemu umieścić w tych pomieszczeniach stół rozkładany i korzystać z całej powierzchni tylko, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

stół rozkładany

Czym kierować się przy wyborze stoły rozkładanego? 

Najważniejsze są oczywiście wymiary stołu rozkładanego. Najlepiej przed zakupem zmierzyć przestrzeń, w której ma znajdować się mebel. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę też jego wymiary po rozłożeniu. Bo po co kupować stół rozkładany, jeśli nie będzie miejsca, aby korzystać z całej jego powierzchni. Wymiary dotyczą też tego, ile osób będzie zasiadało przy takim stole. Jeśli istnieje taka możliwość, to najlepiej wybierać jak największe stoły (oczywiście po rozłożeniu). Dzięki temu zawsze będzie miejsce dla nieoczekiwanych gości. 

Przy wyborze stołu trzeba też kierować się istniejącą już aranżacją. Wszystkie meble muszą tworzyć spójną całość. Dzięki temu wnętrze będzie estetyczne. 

Kupując stół stacjonarnie, warto też przy nim usiąść i po prostu sprawdzić, czy jest wygodny. Czasem nawet najpiękniejszy mebel w sklepie to nietrafiony zakup, ponieważ nie jest praktyczny i nie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. 

Możesz również polubić…