Hokery – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Stołki barowe jeszcze do niedawna kojarzone były głównie z wnętrzami pubów. Dziś jednak coraz częściej można dostrzec je w modnie urządzonych mieszkaniach. Warto wiedzieć, że kategoria ta oferuje szeroką gamę krzeseł, które skomponują się z aktualnymi trendami aranżacyjnymi. Kto powinien zdecydować się na hokery?

Praktyczne rozwiązanie w modnych pomieszczeniach

Krzesła z tej kategorii charakteryzuje specyficzna budowa. Niewielkie siedzenia umieszczone są na wyjątkowo wysokich nogach. Dzięki temu świetnie sprawdzą się ustawione przy designerskich stołach o nietypowych wymiarach. To jednak rzadko spotykane rozwiązanie. W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć? Hokery to świetny wybór do pomieszczenia z wyspą kuchenną. Jej blat umieszczony jest zwykle na takiej wysokość, aby ułatwić gotowanie stojącej osobie. Chcąc spożywać posiłki w takiej strefie, warto postawić właśnie na wysokie stołki. Odpowiednio dopasowane modele łatwo będzie wsunąć pod stół, dzięki czemu nie będą zawadzały. Wybór hokerów to też dobre rozwiązanie przy jadalnianych blatach kuchennych i domowych barkach. Jak dopasować krzesła do stylu aranżacyjnego?

Hokery podkreślające charakter wystroju

Krzesła z tej kategorii najczęściej kojarzone są z konwencją modernistyczną. Warto jednak wiedzieć, że dzięki mnogości designów można dopasować je też do innych wystrojów. Doskonale sprawdzą się również w:

hokery
  • konwencji minimalistycznej
  • wnętrzach w stylu glamour i retro
  • pomieszczeniach skandynawskich
  • wystroju industrialnym.

Jak dopasować odpowiednie modele do aranżacji? W pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych dobrym wyborem będą modele z metalu i tworzyw sztucznych o ergonomicznych siedzeniach i regulowanej wysokości. We wnętrzach skandynawskich świetnie sprawdzą się hokery na czterech drewnianych nogach np. te dostępne na sfmeble.pl. W stylu industrialnym warto postawić na połączenie metalu ze skórą. Charakter konwencji glamour i retro podkreślą tapicerowane krzesła z miękkim, materiałowym obiciem. Zestaw hokerów dopasowanych do wystroju będzie modnym i praktycznym rozwiązaniem.

Możesz również polubić…