Jakie zalety mają lampy stojące?

Modne i stylowe lampy stojące podłogowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Ich największym atutem jest oczywiście to, że można je wygodnie przestawiać w dowolne miejsce. Nie można zapominać również i o tym, że nowoczesne lampy stojące mogą okazać się bardzo ważnym elementem dekoracyjnym.

Szeroki i różnorodny wybór

Lampy stojące cenione są przez doświadczonych dekoratorów wnętrz, ponieważ dostępne są w bardzo bogatej gamie kształtów i kolorów. Lampy tego typu pasować będą do każdego wnętrza i do każdego stylu. Nie można zapominać również i o tym, że stojące lampy są zazwyczaj dość niewielkich rozmiarów, dlatego też doskonale sprawdzą się w ciemnych rogach mieszkania. Najbardziej praktyczne są lampy dwupunktowe, które wbrew pozorom wcale nie są droższe od lamp jednopunktowych. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealną lampę stojącą, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Do jakich wnętrz pasują stojące lampy?

Stojące lampy doskonale pasują przede wszystkim do stylu rustykalnego, vintage i klasycznego. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nowe lampy dobierać zawsze do ogólnego wystroju danego wnętrza i do wszystkich mebli. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są lampy z regulowaną wysokością i kątem padania poszczególnych strumieni światła. Aby dobrze oświetlić wnętrze, światło powinno być skierowane w górę. Osoby, które chcą jedynie ocieplić nieco pomieszczenie powinny abażury skierować w dół.

Możesz również polubić…